Lisavarustus

"Rippvoodi lisavarustus muudab rippvoodis ööbi veelgi mõnusamaks. Olgu selleks siis soe küljealune sügavate miinustega, putukavabadus soomaa serval või kuiv ning turvaline vihma ja tuulevari sügisesel mererannikul."

Vihmakatted

Vihm, lumi ja tugev tuul on matkamise juures umbes sama tüütud, kui putukad. Õnneks on kõigi kolme ja paljugi muu vastu olemas kerge lahendus, “vihmakate”, mis hoolimata oma nimest katab ka lume ja tuule eest.

Rippvoodi riputamine

Rippvoodi, nagu sõna tüvigi ütleb, ripub. Rippvoodi riputamistarvikud on rippvoodite jaoks, kus riputustarvikuid kaasas ei ole või rippvoodikomplektidele, kus soovitakse mugavamat, kiiremat või kergemat lahendust kasutusele võtta.

Soojustused

Rippvoodis on kõige levinum külm küljealune. Selle vältimiseks saab kasutada rippvoodi sees matkamatti või rippvoodi alla kinnitatavat soojustust. <20C on kasvõi väike isolatsioonikiht hädavajalik kuna magamiskott alt poolt sooja ei hoia!

Putukavõrgud

Kõige tüütum asi matkamise juures on putukad, parmud, sääsed, kihulased. Õnneks on putukate vastu lihtne lahendus.
Rippvoodile sääsevõrk hoiab eemal ka kõik teised mutukad. 

Pakkimine

Rippvoodi pakkimine on üks rippvoodi kasutamise eeliseid. Sirge seljaga ja kahe minutiga on võimalik ära pakkida rippvoodi, nii et mitte üks ese vahepeal maad ei puuduta.