Rippvoodi – Peamised Mõisted

Peamised Mõisted

Pingeliin (Ridgeline) – Nöör, mis hoiab rippvoodi kere õige pinge all ja ei lase seda liiga laiali tõmmata.

Whoopie sling – Paraku veel eestistamata sõlme nimetus. Sõlme eripäraks on aas, millel on suur pikkuse reguleerimise võimalus. Selle abil saab hõlpsalt nööre pingutada.

Marlinspike kinnitus – Vaiasõlm, kus pulga abil tekitatakse nöörile või paelale pidepunkt, kuhu saab riputada rippvoodi kandva nööri.

Tarp – Vihmakate, teatakse ka telkmantli nime all, mis paigaldatakse rippvoodi või soovitud ala kohale, loomaks vihmavaba ala.

Pealiskilt (Top quilt/TQ) – Tekk jalataskuga. Kasutatakse magamiskoti asemel, kuid on mõeldud just rippvoodis magamiseks. Eripäraks on see, et on selja alt lahtine ning puudub kapuuts. Eeliseks on kergem kaal ja lihtsus sisse-välja ronimisel. Ei sobi hästi magamiseks maapinnal, kuid maas magades sobib hästi kergeks lisasoojustuseks magamiskoti sisse.

 

Ripptelk Tentsile Safari Connect kahele inimesele

 

Ripptelk – Tentsile tootevelikule lähim Eesti keelne vaste. Tegu on Telgiga, mis kinnitatakse puude külge ning ripub õhus.

Hennessy Hammock soojustus

Rippvoodi, Rippsäng – Eesti keeles on levinud termin „võrkkiik“ mis paraku ei too esile matkavõimelise „võrkkiigu“ olemust. Rippvoodi on kangast tehtud „võrkkiik,“ mille puhul on oluline rõhk pandud magamismugavusele. Kõigile enamlevinud Rippvooditel on kaasas või juurde soetatav sääsevõrk, vihmakate.

Underquilt alustekk soojustus rippvoodile

Aluskilt (Under quilt/UQ/Underblanket) – Tekk, mis hoiab küljealuse sooja. Kasutatakse magamismati asemel. Kinnitatakse rippvoodi välisele osale, keha raskus ei suruks isolatsiooni kokku. Eeliseks magamismati ees on suurem pakitavus, hingavus ja kasutusmugavus.

Puude kallistajad (Tree huggers) – Paelad, mis kinnitatakse puude külge, mille külge omakorda saab rippvoodi riputada. Harilikult 2-4 meetrit pikad, et oleks ka sättimise ruumi.

Ripptelk on Rippvoodi