DD Rippvoodid

Rippvoodi-bivitelk “Travel”
(DD Travel Hammock / Bivi 2012)
Travel

DD Hammocks tootesarja kuuluv rippvoodi “Travel” 2012.a mudel sisaldab endas nii rippvoodi kui ka skauttelgi (bivi) funktsiooni. Rippvoodi funktsionaalsus võimaldab selle kasutamist klassikalise rippvoodina, samas riputusvõimaluste puudumisel saab seda kasutada ka bivitelgina maapinnal. Rippvoodi põhi on kahekordne, mis võimaldab kahe põhjakihi vahele sättida magamismadratsi või selle puudumisel lehti, kuuseoksi vms pehmemat küljealust. Alumine kiht on veekindel (3000 mm). Kihid kinnituvad teineteise külge velcroga ning tagab kihtide vahele asetatud magamismati paigalpüsimise. Põhivarustusse kuuluv ning mõlemalt küljelt tõmblukuga kinnituv moskiitovõrk tagab putukavabad puhkusehetked.  Rippvoodi sisepinnal olevad taskud võimaldavad isikliku matkavarustuse (telefon, kompass, taskulamp jms) mahutamist enda lähedusse.  Põhjakihtide vahele asetatav magamismatt tagab kõvema voodipõhja, vähendades seeläbi ka selja painet ning võimaldab voodis lebada praktiliselt igas asendis.

Travel rippvoodi on kasutatav igal pool ja iga ilmaga. Komplektis sisalduv moskiitovõrk teeb selle eriti sobilikuks putukarohketel aastaaegadel või aladel. Teiste toodete hulgast on võimalik valida lisaks täiendavat varustust (vihmakatted, varikatused, magamislinad, soojenduskate), et muuta Travel rippvoodi universaalseks puhkusevahendiks oma matkadel.

Märgime, et kuivõrd rippvoodi Travel põhi on veekindel, siis on tegemist sellevõrra vähem hingava materjaliga. Kui soovite rohkem hingavat rippvoodit (palavasse kliimasse), soovitame valida rippvoodi Frontline.

Värvus: Oliivroheline

Komplekti kuuluvad: moskiitovõrk, 10m kinnitusköis, 2 x 2m elastiknöörid,  väike varustuskott.

Oleme Travel rippvoodi mudelile välja töötanud spetsiaalse tunneltelgi lisavarustuse, mis teeb võimalikuks rippvoodist tunneltelgi püstitamise lihtsal viisil. Enam ei ole vaja Travel rippvoodi telgina kasutamisel  leida moskiitovõrgu ülesse sidumiseks kinnitusnööridele kõrgemaid kinnituskohti, vaid nöörid saab kinnitada otse maapinnale. Sellega muutib telgi püstitamise koha valik paindlikumaks. Telgikaared hoiavad sääsevõrgu kenasti pingul ning nendele saab pingutada ka varikatuse vihma kaitseks. Nii rippvoodi kui ka varikatus, samuti muu vajalik varustus mahuvad kõik koos DD kompressioonkotti. Tunneltelgi ülespanemise lihtsad sammud on järgmised:

1. Sisesta kaared rippvoodi moskiitovõrgus olevatesse aasadesse;
2. Aseta aukudega lint rippvoodi põhja alt läbi rippvoodi mõlema otsa juures ning torka kaarte otsad lindi aukudest läbi endale sobivas kauguses;
3. Pinguta rippvoodi põhi vaiade abil lintide otstest või aukudest maapinnale.
4. Aseta omale kohale rippvoodi moskiitovõrgu vardad ja pinguta kumminöörid vajadusel maha. Vardad tagavad võrgu liikumise kaartel selleks, et saaksid mugavalt telki siseneda ja väljuda. Selliselt on bivi kasutamiseks ilma varikatuseta valmis.
5. Varikatuse paigaldamiseks sobib kõige paremini 3 x 3 varikatus, mille keskelt pooleks voltides ulatub katus täpselt üle kaarte paapinnast maapinnani. Katuse pingutamine toimub metallvaiade või muu käepärase abil. Katuse ühe serva võib kinnitada ka üles.
Vaata ka illustreerivaid pilte!

Samuti on telgikaari võimalik kasutada rippvoodi rippuvas asendis. Telgikaarte kasutamine muudab voodi nö laiemaks e. aitab vältida voodi servade ja putukavõrgu lonti vajumist. Vt illustreerivat pilti.

Telgi lisavarustuse komplekti kuulub 2x telgikaared; 2x telgikaarte kinnituslindid. Komplekti hind 30 eurot.

Toote info:
Mõõdud (m): 2.7 x 1.4
Kaal (nöörideta)/
kandevõime:
930g / 150kg
Materjal: Pinnatöödeldud polüester
Hind: 73 EUR
Rippvoodi “Frontline”
(DD Frontline Hammock 2012)

Frontline5Rippvoodi Frontline erineb rippvoodist Travel vaid oma põhjamaterjali poolest. Kui Travel põhjamaterjal on veekindel, siis Frontline pakub hingavat põhjamaterjali. Seetõttu ei soovitata Frontline rippvoodi kasutamist niiskel pinnasel bivi telgina. Sarnaselt Travelile on saadaval ka Frontline jaoks lai valik lisavarustust.

Värvus: Oliivroheline

Komplekti kuuluvad: 10 m kinnitusköis, moskiitovõrk, 3 x 2 m elastne nöör, pakkekott.

Toote info:
Mõõdud (m): 2.7 x 1.4
Kaal (nöörideta)/ kandevõime: 820g / 150kg
Materjal: Pinnatöödeldud polüester
Hind: 73 EUR
Rippvoodi “Camping”
(DD Camping Hammock)

camp1Rippvoodi “Camping” on DD Hammocks rippvoodite sarja kuuluv lihtne rippvoodi, mida saab kahepoolse tõmbluku abil sulgeda “kookoniks”. Kasutatuna koos varikatusega, on tegemist kerge, väikesemahulise ja  kuiva matka-öömajaga. Rippvoodit saab kasutada ka lihtsalt avatud lesimiskiigena. Tömblukuga ühendatud kihtide vahele saab panna ka niiskust ja jahedust tõrjuva isolatsioonimati.

Värvus: Oliivroheline

Komplekti kuulub: Rippvoodi, riputusköis, kott.

Toote info:
Mõõdud (m): 2.7 x 1.4
Kaal (nöörideta)/ kandevõime: 650g / 150kg
Materjal: Pinnatöödeldud polüester
Hind: 40 EUR
Rippvõrk – Võrkkiik
(DD Mesh Hammock)

netted5DD Mesh Hammock on suurepäraseks lisavarustuseks DD rippvooditega kombineerimiseks. Seo rippvõrk kas rippvoodi kohale või selle alla ning saad enda käeulatusse suurepärase panipaiga oma matkavarustuse hoidmiseks ja selle kaitseks maas liikuvate putukate ja  kahjurite eest. Samuti saab rippvõrku ellujäämisolukorras kasutada edukalt improviseeritud kalavõrguna.

Tähelepanu! Rippvõrk ei ole loodud ega disainitud selle kasutamiseks rippvoodina, vaid eelkõige panipaigana varustuse hoidmiseks.

Värvus: Oliivroheline

Komplekti kuuluvad: 2 x 5 m köit, väike pakkekott.

Toote info:
Mõõdud (m): 2.3 x 1.4
Kaal (g): 750
Materjal: võrk
Hind: 12 EUR
Rippvoodi-bivitelk “Jungle”
(DD Jungle Hammock / All New Modular Camping System)

jungle_hammock6DD Hammocks tootesarja kuuluv rippvoodi “Jungle” mitmefunktsionaalne ja innovatiivne 2013 aasta mudel sisaldab endas nii rippvoodi kui ka veekindla eemaldatava katusega skauttelgi (bivi) funktsiooni.

Värvus: Oliivroheline

Komplekti kuuluvad: 2 x metallist kerged kinnituskarabiinid, 2 x telgikaared, 2 x libisev riputusnöör, 2 x puule kinnitamise rihmad, 2 x elastiknöör, 1 x 3m “guyline”

Jungle rippvoodi baasvarustuses on 1 veekindel kiht, mida saab siis kasutada kas rippvoodi katuse või topeltpõhjana.
Saadaval on ka kahe veekindla kihiga Jungle hinnaga 177 €. Veekindla lisakihi hind eraldi ostes on 40 €.
jungle-hammock-info-page
Jungle hammock omab tõnblukkudega suletavat, kuid samas ka täielikult  eemaldatavat putukavõrku. Rippvoodi on võrreldes Travel ja Frontline mudelitega avaram ja suurem ning omab nii Travel veekindla põhja funktsiooni kui ka hingavat funktsiooni sõltuvalt sellest, kas põhja all kasutada lisakihti või mitte.

Märkus: Jungle katus ei pruugi pakkuda täielikku vihmakaitset tugeva tormi ja tuulega sadava vihma puhul. Samuti ei paku Jungle katus peavarju muule alale väljapool hammocki mõõtsusid. Ehk siis, kui on soov ka varustust ja sööginurka vihma eest varjata, soovitame kasutada täismäädus varikatuseid (Tarp 3×3, Solo jne).

Hammock Jungle komplektis sisaldub ka täielik “Whoopie Suspension System” väärtusega  43 EUR.

 

Kasutusjuhis: DD_hammock_Jungle_kasutusjuhis.pdf

Toote info:
Mõõdud (m): 2.7 x 1.4
Kaal (nöörideta)/
kandevõime:
1800g
Materjal: Pinnatöödeldud polüester
Hind: 162 EUR

Superlight Hammock

DD_SuperLight_Hammock_Olive_Green_10

Spetsifikatsioon:

Mõõtmed: 2.7m x 1.4m (kandevõime kuni 150kg)
Värvid: Oliivroheline, Kollane
Kaal: 270g
Sisaldab: Whoopie riputuskomplekt, pakkekott
Hind: 77 EUR

Pakendi suurus 14cm x 9cm x 7cm

Rippvoodi “Scout”
(DD Scout Hammock)
scout1Rippvoodi “Scout” on DD Hammocks rippvoodite sarja kuuluv väikseim rippvoodi, mis on mõeldud eelkõige lastele ja noortele. Sellest ka rippvoodi nimi. Samas saab Scout rippvoodis edukalt põõnata ka keskmise pikkusega täiskasvanu. Rippvoodi Scout kahekihiline põhjalina võimaldab rippvoodit kasutada nn kookonina või tavalise kiigena või fikseerida kahe kihi vahele isolatsioonimati.
Värvus: OliivrohelineKomplekti kuulub: Rippvoodi, riputusköis, kott.

Toote info:
Mõõdud (m): 2.35 x 1.3
Kaal (nöörideta)/ kandevõime: 600g / 100kg
Materjal: Nailon
Hind: 24 EUR