Eneloop AA NiMH-aku

 
Soodus!
 

2,8028,00

Puhasta

Kirjeldus

AA mõõdus Eneloop akud: Minimaalne mahtuvus: 1900 mAh

AAA mõõdus Eneloop akud: Minimaalne mahtuvus: 750 mAh

  • Laadimistsükleid: kuni 2100
  • Sobib kasutamiseks kuni -20c
  • LSD (low self discharge – madal isetühjenemine) tüüpi akud, millel 5a möödudes säilib 70% energiast.

Sobivad ideaalselt pealampides või ka suurt pinget vajavates seadmetes nagu fotograafia välgud.

Eneloop tüüpi akude eelised

Tavalise nikkel-metallhüdriidaku isetühjenemine on eriti kiire kohe laadimise järel: esimese paarikümne tunni kestel väheneb aku laeng (mahutavus) kuni kümnendiku võrra ja seejärel 15 ‒ 50 % kuus. Sellepärast pole nad sobivad väikese voolutarbe korral (näiteks juhtpuldis) või seadmeis, mida harva kasutatakse.

Eneloop tüüpi akud säilitavad laengust ühe aasta pärast 90% ja kolme aasta pärast 80%. Seetõttu saab neid akusid turustada laetult ja kasutada ka nõrga voolutarbega seadmeis pikka aega ilma laadimise vajaduseta.

LSD-akudel on väike sisetakistus, järelikult nende pinge langeb ka suure koormusvoolu korral (näiteks videokaameras) vähem kui NiMH-akudel.

LSD-akusid võib laadida tavalise NiMH-aku laaduriga. Aku tööea seisukohast on loomulikult eelistatavad taibukad laadurid, mis valivad kohase laadimisrežiimi ja lõpetavad laadimistsükli automaatselt. Laadimis-tühjenduskordade arvu poolest ei erine LSD-akud tavalistest NiMH-akudest.

Eneloop akudel suurem mahtuvus kuigi väiksem mahtuvuse number

Üks väga oluline aspekt eneloop akude juures on nende kõrgem tööpinge. Paljud seadmed lülitavad end välja või näitavad tühja akut siis, kui toiteallika väljundpinge langeb alla 1,1 voldi. Traditsioonilistel NiMH akudel langeb tööpinge ühtlaselt kasutamise ajal ning langeb alla 1,1 voldi piiri. eneloop akud samas hoiavad tööpinge pikemalt üle 1,1 voldi piiri ning alles siis, kui need on peaaegu täielikult tühjenenud, langeb ka tööpinge. Just sel põhjusel saab eneloop akudega teha rohkem pilte või kasutada välku kauem.

Reaalses elus tähendab see seda, et tavaline aku, olgugi suurema mahtuvusnumbriga kaotab seistes väga suure osa oma laetusest, eriti kiiresti tühjeneb külmas ning pinge langeb märkimisväärselt kasutuse jooksul. Samas kus Eneloop tüüpi akud säilitavad nii laetust kui pinget väga pikalt.

Pildiotsingu eneloop amps tulemus

Veel võimalusi

Kasutades õiges mõõdus adaptereid on võimalik kasutada AA või AAA tüüpi akusid ka näiteks kalleid D või C mõõdus patareisid kasutavates seadmetes.
Suured Maglite tüüpi lambid, kaasaskantavad kõlarid, raadiod jne.
Kuna ühe suure elemendi adapterisse mahub mitu väikest akut ei kannata ka mahtuvus märkimisväärselt kuid hinnavõit ning sääst loodusele akude korduvkasutuse tõttu on märkimisväärne.

 

 

Lisainfo

Mõõdud

AA 10tk, AA aku, AAA 10tk, AAA aku

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Be the first to review “Eneloop AA NiMH-aku”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tootekood: Eneloop. Kategooria: Sildid: , ,